Don't pay: $2,366.00
$2,073.00
SAVE $293.00 (12%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
- HP EliteBook 860 G9 16" WUXGA Laptop i5-1235U 16GB 512GB Win10 Pro 4G LTE
- Display: 16" WUXGA (1920x1200) IPS
- CPU: Intel Core i5-1235U (Up to 4.4GHz, 10 Cores)
- Memory: 16GB DDR5 4800MHz
- Storage: 512GB PCIe NVMe SSD
- Graphics: Intel Iris Xe
- Wireless: Intel WiFi 6E AX211 + Bluetooth 5.2, Intel XMM 7560 LTE Advanced
- I/O: HDMI 2.0, 2x Thunderbolt 4 w/ USB-C, 2x USB-A, AC Power
- OS: Windows 10 Pro
- Camera: 5 MP Privacy Camera
(6G9H7PA)
Chipset
| Chipset Manufacturer | Intel |
Display & Graphics
| Screen Size | 40.6 cm (16") |
Memory
| Total Installed System Memory | 16 GB |
General Information
| Product Type | Notebook |
| Manufacturer Part Number | 6G9H7PA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | EliteBook 860 G9 Notebook |
| Product Line | EliteBook |
| Product Series | 860 G9 |
| Brand Name | HP |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
Storage
| Drive Type | SSD |
| Total Solid State Drive Capacity | 512 GB |
Network & Communication
| WWAN Supported | Yes |
| Cellular Data Connectivity Technology | LTE Advanced |
| Cellular Generation | 4G |
Processor
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Model | i5-1235U |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Generation | 12th Gen |
| SKU | 6G9H7PA |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.340m |
| Shipping Height | 0.550m |
| Shipping Length | 0.065m |
Manufacturer Warranty: 3 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
HP EliteBook 8 G1i 14" WUXGA Laptop Core Ultra 7-258V 32GB 512GB W11 PRO BQ4F2PT
$3,841.00 $4,563.90





