- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Belkin 3m CAT5e Snagless Patch Cable - Patch cable - RJ-45 (M) to RJ-45 (M) - 3m - CAT 5e - molded, Snagless - Blue - for Omniview SMB 1x16, SMB 1x8; OmniView SMB CAT5 KVM Switch - 12 Months Limited Warranty
(A3L791BT03MBLUS)
Physical Characteristics
| Product Color | Blue |
Technical Information
| Cable Length | 3 m |
| Device Supported | Network Device |
| Cable Characteristic | Patch Cable |
| Cable Type | Category 5e |
| Connector Type on First End | RJ-45 Network - Male |
| Connector Type on Second End | RJ-45 Network - Male |
| Connector on First End Details | 1 x RJ-45 Network - Male |
| Connector on Second End Details | 1 x RJ-45 Network - Male |
| Boot Type | Snagless |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
General Information
| Product Type | Network Cable |
| Manufacturer Part Number | A3L791BT03MBLUS |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com/au |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Product Name | Cat.5e Patch Network Cable |
| Brand Name | Belkin |
| SKU | A3L791BT03MBLUS |
| Barcode # | 745883726738 |
| Brand | BELKIN |
| Shipping Weight | 0.1300kg |
| Shipping Width | 0.070m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.235m |
| Shipping Cubic | 0.000658000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





