- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(A3L980B03M-BLUS)
Miscellaneous
| Additional Information |
|
Physical Characteristics
| Product Color | Blue |
General Information
| Product Type | Network Cable |
| Manufacturer Part Number | A3L980B03M-BLUS |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com/au |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Product Model | A3L980B03M-BLUS |
| Product Name | Cat6 UTP Snagless Patch Cable |
| Brand Name | Belkin |
| Packing | Bagged |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
Technical Information
| Cable Length | 3 m |
| Conductor | Copper |
| Cable Characteristic | Patch Cable |
| Cable Type | Category 6 |
| Connector Type on First End | RJ-45 Network - Male |
| Connector Type on Second End | RJ-45 Network - Male |
| Connector on First End Details | 1 x RJ-45 Network - Male |
| Connector on Second End Details | 1 x RJ-45 Network - Male |
| SKU | A3L980B03M-BLUS |
| Barcode # | 722868404805 |
| Brand | BELKIN |
| Shipping Weight | 0.1100kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000225000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





