You Might Want To Add
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

The GXV3350 IP Video Phone for Android combines a 16-line IP video phone with a multi-platform video collaboration solution and the functionality of an Android tablet to offer an all-in-one communications solution. This IP video phone delivers a powerful experience through its’ 5 inch 1280x720 capacitive touch screen, tiltable camera, HDMI output, dual microphones and support for 720p HD video. The GXV3350 adds dual Gigabit ports with PoE/PoE+, integrated Wi-Fi and Bluetooth support. It also runs Android 7.0 and offers instant access to hundreds of thousands of Android apps. By combining a state-of- the-art IP video phone and the functionality of an Android tablet, the GXV3350 offers businesses throughout the world a powerful desktop communication and productivity solution. Features: 16 lines with up to 16 SIP accounts Built-in 1 mega-pixel CMOS tiltable camera for video calling with privacy wheel Runs on the Android 7.0 operating system Built-in Bluetooth for syncing with mobile devices and connecting Bluetooth headsets Dual-switched auto-sensing 10/100/1000Mbps network ports Integrated dualband Wi-Fi (2.4GHz & 5GHz) Built-in PoE/PoE+ for power and network connections Dual-mic HD speakerphone with noise reduction, advanced echo cancellation & excellent doubletalk performance 4-core 1.3GHz ARM Cortex A53 processor with 2GB RAM and 8GB eMMC Flash 5.0” (1280×720) capacitive 5-point touch screen HD TFT LCD Peripherals include HDMI-out, USB, headset jack, EHS 6-way audio conferencing & 3-way 720p 30fps HD video conferencing capability
(GXV3350)
| SKU | GXV3350 |
| Barcode # | 6947273702917 |
| Brand | GRANDSTREAM |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






