Don't pay: $3,629.00
$3,479.00
SAVE $150.00 (4%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

HP Elitebook Ultra G1Q Laptop, Snapdragon X Elite X1E-778-100, 16GB LPDDR5X RAM, 512GB M.2 NVMe PCIe 4.0 SSD, 14inch 2.2K IPS, Adreno GPU, WiFi 6E, 5MP IR Webcam, BT 5.2, 59Whr Battery, 1.34kg, Win11 Pro, Copilot Key, Backlit Keyboard, 3 Year Onsite Warranty
- Snapdragon® X Elite processor
- Windows 11 Pro
- 14" diagonal 2.2K display with Qualcomm® Adreno™ GPU
- 16 GB LPDDR5x-8400 RAM
- 512 GB SSD Hard Drive
- Audio by Poly Studio ,Full-size, backlit keyboard with HP Imagepad ,5MP IR camera
(A92QZPT)
| Brand | HP |
| CPU | Qualcomm Snapdragon X Elite |
| RAM | 16GB |
| Storage - SSD | 512GB |
| Storage - HDD | None |
| Storage - eMMC | None |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Series | HP EliteBook |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Screen Size | 14" |
| Touch Screen | No |
| Active Stylus Input | No |
| 2 in 1 | No |
| Display Resolution (Max) | 2240x1400 |
| Display Refresh Rate (Max) | Not Specified |
| Display Panel Type | IPS |
| Ultrabook | No |
| Gaming Recommended | No |
| Content Creator Recommended | No |
| Home/Student Recommended | Yes |
| Mobile Workstation Recommended | Yes |
| Multiple Screens | No |
| Webcam | Yes |
| Webcam Shutter | Not Specified |
| Windows Hello Support | No or Not Specified |
| LTE Support | No |
| Bluetooth | Yes |
| Numpad | No |
| Finger Print Reader | No or Not Specified |
| ThunderBolt Port | No or Not Specified |
| Backlight Keyboard | Single Colour |
| AI PCs | Copilot+ PCs |
| SKU | A92QZPT |
| Brand | HP |
Manufacturer Warranty : 3 years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
HP Elitebook 640 G10 I5 1335U 16GB DDR4 3200 256GB PCIE SSD 13.3 Inch FHD Screen
$1,976.00 $2,233.00
HP EliteBook 6 G1i 16" WUXGA Laptop Core Ultra 5-225U 16GB 512GB W11 PRO BQ4M3PT
$2,598.00 $2,957.91
HP EliteBook 8 G1i 14" WUXGA Laptop Core Ultra 7-258V 32GB 512GB W11 PRO BQ4F2PT
$3,841.00 $4,563.90
HP EliteBook 8 G1i 14" WUXGA Laptop Core Ultra 7-255U 16GB 512GB W11 PRO BQ4F4PT
$3,163.00 $3,892.90





