Don't pay: $845.00
$729.00
SAVE $116.00 (14%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP P34HC G4 34″ WQHD Curved USB-C Monitor
The HP P34HC G4 is a curved ultrawide monitor designed to enhance multitasking and immersive productivity.
Its wide 21:9 display and USB-C connectivity make it well suited to modern office and hybrid work environments.
Key Features
- Ultrawide curved display for immersive viewing
- USB-C connectivity with power delivery support
Technical Specifications
- Display Size: 34″
- Resolution: WQHD (3440 × 1440)
- Aspect Ratio: 21:9
- Refresh Rate: 100Hz
- Brightness: 300 nits
(21Y56AA)
Specifications
| 3D Support | |
| Accessories | DisplayPort™ cable; HDMI cable; Warranty card; USB Type-C™ to C™ cable; Quick Setup Poster |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| Box Weight | 7.1 kg |
| Brightness | 250 nits |
| Built-in Speaker | 2x 3W Speakers |
| Colour | Black |
| Contrast Ratio | 3500:1 |
| Dimensions with stand | 80.94 x 23.49 x 51.8 cm |
| Input Connector | 1 USB Type-C™ (Alternative mode DisplayPort™ 1.2, power delivery up to 65 W); 1 HDMI 2.0 (with HDCP support); 1 DisplayPort™ 1.2 in (with HDCP support); 4 USB-A 3.2 Gen 1 |
| Panel Size | 34" |
| Panel Type | VA |
| Power Supply | 100 - 240 VAC 50/60 Hz |
| Resolution | WQHD (3440 x 1440 @ 60 Hz) |
| Response Time | 5ms GtG (with overdrive) |
| Stands | Included |
| Viewing Angle | 178° |
| Wall Mounting | 100 mm x 100 mm (bracket included) |
| Warranty | 3 year labour limited warranty. |
| Weight | 5.2 kg |
| SKU | 21Y56AA |
| Barcode # | 195122737177 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 13.3000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





