Don't pay: $7,272.00
$4,560.00
SAVE $2,712.00 (37%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP ZBOOK STUDIO G5 XEON E-2186M 32GB (DDR4-2666) 1TB (PCIE-SSD) 4GB QUADRO P1000 GC 15.6 INCH 4K UHD WEBCAM WL-AC BT RJ45 TBOLT-3 6
(4SQ60PA)
Specifications
| Battery | HP Long Life 6-cell, 95.6 Wh Li-ion polymer |
| Camera | HP Privacy HD IR Camera 720p, face authentication with Windows Hello |
| Card Reader | UHS-II SD card reader |
| Chipset | Mobile Intel® CM246 |
| Dimensions | 36 x 25.4 x 0.88 to 1.74 cm (front to rear) |
| Display | 15.6" diagonal 4K IPS anti-glare LED-backlit (3840 x 2160) |
| Extra | |
| Graphics | NVIDIA® Quadro® P1000 (4 GB GDDR5 dedicated) |
| LAN | |
| Memory | 32 GB DDR4-2666 ECC SDRAM (2 X 16 GB) |
| Optical Drive | |
| OS | Windows 10 Pro 64 |
| Ports | 1 HDMI 2.0; 1 headphone/microphone combo; 1 power connector; 2 USB 3.1 Type-C™ Thunderbolt™ 3 (DisplayPort™ 1.3); 1 USB 3.0; 1 USB 3.0 (charging) |
| Processor | Intel® Xeon® E-2186M vPro™ processor with Intel® UHD Graphics P630 (2.9 GHz base frequency, up to 4.8 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 12 MB cache, 6 cores) |
| Product Family | HP |
| Screen Size | 15.6-inch |
| Storage Capacity | 1 TB PCIe® NVMe™ SSD |
| Storage Type | 1 TB PCIe® NVMe™ SSD |
| Touch | No |
| Warranty | 3 years standard parts, labour and on-site limited warranty, depending on country (upgrades available), 1 year limited warranty on primary battery. |
| Warranty Upgrade Options | |
| Weight | Starting at 2 kg |
| Wireless | Intel® Dual Band Wireless-AC 9560 802.11ac (2x2) Wi-Fi® and Bluetooth® 5.0 Combo |
| SKU | 4SQ60PA |
| Barcode # | 193015034877 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
HP EliteBook 8 G1i 14" WUXGA Laptop Core Ultra 7-258V 32GB 512GB W11 PRO BQ4F2PT
$3,841.00 $4,563.90
HP EliteBook 8 G1i 14" WUXGA Laptop Core Ultra 5-225U 16GB 512GB W11 PRO BQ4E4PT
$2,937.00 $3,584.90
HP EliteBook 6 G1i 16" WUXGA Laptop Core Ultra 7-255U 16GB 512GB W11 PRO BQ4M7PT
$2,767.00 $3,298.90
HP EliteBook 6 G1i 16" WUXGA Laptop Core Ultra 5-225U 16GB 512GB W11 PRO BQ4M3PT
$2,598.00 $2,957.91





