- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(82J4S00X00)
Chipset
| Chipset Manufacturer | Intel |
Input Devices
| Keyboard Backlight | No |
Battery Information
| Number of Cells | 3-cell |
| Maximum Battery Run Time | 9.70 Hours |
Warranty
| Additional Warranty Information | 1 Courier Carryin |
| Limited Warranty | 1 Year |
Built-in Devices
| Front Camera/Webcam | Yes |
| Rear Camera | Yes |
| Rear Camera Resolution | 5 Megapixel |
Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
Operating System
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Operating System Architecture | 64-bit |
| Operating System Platform | Windows |
Power Description
| AC Adapter Frequency | 50 Hz |
| 60 Hz | |
| Power Plug Type | Type C |
Storage
| Drive Type | SSD |
| Optical Drive Type | No |
| Total Solid State Drive Capacity | 256 GB |
| SSD Form Factor | NVMe M.2 PCI Express |
Interfaces/Ports
| HDMI | Yes |
| Network (RJ-45) | No |
| Total Number of USB Ports | 3 |
| Number of USB 3.2 Gen 1 Ports | 2 |
| Number of USB 3.2 Gen 1 Type-C Ports | 1 |
Display & Graphics
| Screen Resolution | 1366 x 768 |
| Screen Size | 29.5 cm (11.6") |
| Screen Mode | HD |
| Touchscreen | Yes |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | UHD Graphics |
| Graphics Memory Technology | LPDDR4X |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Display Screen Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
Memory
| On-board Memory | 8 GB |
| On-board Memory Technology | LPDDR4X |
| Total Installed System Memory | 8 GB |
| Maximum Supported System Memory | 8 GB |
| System Memory Speed | 2933 MHz |
| System Memory Form Factor | On-board |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.33 kg |
| Form Factor | Convertible |
| Height | 19.90 mm |
| Width | 289.6 mm |
| Depth | 202.4 mm |
| Product Color | Abyss Blue |
Processor
| Processor Speed | 1.10 GHz |
| Processor Type | Pentium Silver |
| Processor Model | N6000 |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Maximum Turbo Speed | 3.30 GHz |
General Information
| Product Type | 2 in 1 Notebook |
| Manufacturer Part Number | 82J4S00X00 |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Model | 82J4S00X00 |
| Product Name | 500w Gen 3 |
| Product Series | 500w Gen 3 |
| Brand Name | Lenovo |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Features | Corning Gorilla Glass |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | TCO 8.0 |
| EPEAT Silver | |
| ErP Lot 3 | |
| RoHS | |
| ENERGY STAR 8.0 | |
| Energy Star | Yes |
| TCO Certified | Yes |
| SKU | 82J4S00X00 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
HP EliteBook 6 G1i 16" WUXGA Laptop Core Ultra 5-225U 16GB 512GB W11 PRO BQ4M3PT
$2,598.00 $2,957.91
HP Elitebook 640 G10 I5 1335U 16GB DDR4 3200 256GB PCIE SSD 13.3 Inch FHD Screen
$1,976.00 $2,233.00
HP EliteBook 6 G1i 16" WUXGA Laptop Core Ultra 7-255U 16GB 512GB W11 PRO BQ4M5PT
$2,767.00 $3,012.90





