- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(41645)
Interfaces/Ports
| Host Interface | Mini-phone (3.5mm) |
Physical Characteristics
| Form Factor | Semi-open |
Earpiece
| Earpiece Controls | Volume |
| Earpiece Design | Over-the-head |
| Earpiece Type | Binaural |
| Driver Size | 30 mm |
General Information
| Product Type | Headphone |
| Manufacturer Part Number | 41645 |
| Manufacturer Website Address | http://www.verbatim.com.au |
| Manufacturer | Verbatim America, LLC |
| Product Name | Stereo Headphone |
| Brand Name | Verbatim |
Technical Information
| Cable Length | 2 m |
| Impedance | 32 Ohm |
| Sound Mode | Stereo |
| Connectivity Technology | Wired |
| Minimum Frequency Response | 20 Hz |
| Maximum Frequency Response | 20 kHz |
| SKU | 41645 |
| Barcode # | 9311599416457 |
| Brand | VERBATIM |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.001000000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





