$99.00
WAS $179.00
$253.00
SAVE $154.00 (61%)
Sale Ends in:
23:59 pm, 31 May 2026
Or while stocks last!
Or while stocks last!
Stock Availability
🟢Live
ONLINE: ✓ In Stock
Vermont VIC: ✓ In Stock
(Click & Collect Available)
(Click & Collect Available)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Microsoft Certified Teams Standard Bluetooth Wireless Headset * Binaural Ear (dual ear) over-the-head Headset * Color: Light Gray * Dual Busylight on headset * Leather Ear Cushions(Replaceable) * Yealink Acoustic Shield Technology * Support wireless charging * Discrete Hidden Boom Arm * Talking Time(up to)35H * Bluetooth:5.1 * Support Yealink Connect APP and Yealink USB Connect Manager * USB 2.0 Cable : USB-A * Teams Button
(BH72-GY-TEAMS)
| SKU | BH72-GY-TEAMS |
| Barcode # | 841885108548 |
| Brand | YEALINK |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.002800000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






