- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Belkin Boost Charge 15cm USB-A to USB-C Braided Cable - Black
(CAB002BT0MBK)
Physical Characteristics
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Data Transfer Cable |
| Manufacturer Part Number | CAB002BT0MBK |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com/au |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Product Name | USB/USB-C Data Transfer Cable |
| Brand Name | Belkin |
Technical Information
| Cable Length | 15 cm |
| Cable Type | USB/USB-C |
| Connector Type on First End | USB Type A |
| Connector Type on Second End | USB Type C |
| Connector on First End Details | USB Type A |
| Connector on Second End Details | USB Type C |
| SKU | CAB002BT0MBK |
| Barcode # | 745883788545 |
| Brand | BELKIN |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.140m |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





