- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(F8J041QE04-WHT)
Physical Characteristics
| Product Color | White |
Technical Information
| Conductor | Copper |
| Device Supported | iPod |
| iPad | |
| iPhone | |
| Cable Type | Proprietary/USB |
| Connector Type on First End | USB Type A - Male |
| Connector Type on Second End | Proprietary - Male |
| Connector on First End Details | 1 x USB Type A - Male |
| Connector on Second End Details | 1 x 30-pin Proprietary - Male |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
General Information
| Product Type | Data Transfer Cable |
| Manufacturer Part Number | F8J041QE04-WHT |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com/au |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Product Name | MIXIT? ChargeSync Cable |
| Product Line | MIXIT? |
| Brand Name | Belkin |
| SKU | F8J041QE04-WHT |
| Barcode # | 722868907153 |
| Brand | BELKIN |
| Shipping Weight | 0.0600kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.130m |
| Shipping Cubic | 0.000650000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





