- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP #126A Imaging Drum CE314A - approx 14K Black & 7K Colour - Compatible With HP LASERJET PRO 100 COLOR M175NW, LASERJET PRO 200 COLOR M275NW, LASERJET PRO CP1025NW COLOR, COLOR LASERJET PRO MFP M177FW
(CE314A)
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Recycled | No |
| Recycled Content | 0% |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
Technical Information
| Print Colour | Black |
| Colour | |
| Print Technology | Laser |
| Typical Print Yield | 7000 Color |
| 14000 Black |
General Information
| Product Type | Imaging Drum |
| Manufacturer Part Number | CE314A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 126A |
| Product Name | 126A(CE314A) Original LaserJet Imaging Drum |
| Brand Name | HP |
| SKU | CE314A |
| Barcode # | 884962223352 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 1.1000kg |
| Shipping Width | 0.160m |
| Shipping Height | 0.092m |
| Shipping Length | 0.363m |
| Shipping Cubic | 0.005343000m3 |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty Manufacturer Contact Info: http://www.hp.com, 13 10 47
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





