- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP #131A Mag Toner CF213A
HP LASERJET PRO 200 COLOR MFP M251,HP LASERJET PRO 200 COLOR MFP M276
1,800 pages
Magenta
(CF213A)
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
General Information
| Product Type | Toner Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CF213A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 131A |
| Product Name | 131A (CF213A) Magenta Original LaserJet Toner Cartridge |
| Brand Name | HP |
| Product Condition | Original |
Technical Information
| Print Colour | Magenta |
| Print Technology | Laser |
| Typical Print Yield | 1800 Pages |
| Yield Type | Standard |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Device Supported | Printer |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 10% |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
| SKU | CF213A |
| Barcode # | 886111334995 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.7700kg |
| Shipping Width | 0.365m |
| Shipping Height | 0.107m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.003906000m3 |
Manufacturer Warranty: 3 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





