- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP #14A Black Toner CF214A
HP LASERJET 700 MFP,HP LASERJET M725 MFP,HP LASERJET M712
10,000 pages
Black
(CF214A)
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
General Information
| Product Type | Toner Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CF214A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 14A |
| Product Name | 14A (CF214A) Black Original LaserJet Toner Cartridge |
| Brand Name | HP |
| Product Condition | Original |
Technical Information
| Print Colour | Black |
| Print Technology | Laser |
| Typical Print Yield | 10000 Pages |
Miscellaneous
| Compatibility | HP LaserJet 700 MFP M712 Printer |
| Recycled | No |
| Recycled Content | 0% |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
| SKU | CF214A |
| Barcode # | 886111043361 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 3.0400kg |
| Shipping Width | 0.330m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.500m |
| Shipping Cubic | 0.033000000m3 |
Manufacturer Warranty: 6 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





