- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP 26X High Yield Black Original LaserJet Toner Cartridge (CF226X) - Print technology: Laser - Resolution technology: JetIntelligence - Cartridge color: Black - Subgroup: High Capacity Cartridges - Page yield (black and white): 9,000 pages - Selectability: 26X - Compatible Products: HP LaserJet Pro M402n, M402dn, M402dw Printer
(CF226X)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
General Information
| Product Type | Toner Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CF226X |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 26X |
| Product Name | 26X Toner Cartridge |
| Package Type | OEM |
| Brand Name | HP |
| Product Condition | Original |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Technical Information
| Print Colour | Black |
| Print Technology | Laser |
| Typical Print Yield | 9000 Pages |
| Yield Type | High |
| SKU | CF226X |
| Barcode # | 889296154778 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.8400kg |
| Shipping Width | 0.370m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.004440000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty Manufacturer Contact Info: http://www.hp.com, 13 10 47
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





