- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
LaserJet Toner Crtg 37Y Extra High Yield Black
(CF237Y)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
General Information
| Product Type | Toner Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CF237Y |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Packaged Quantity | 1 / Pack |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 37Y |
| Product Name | 37Y Toner Cartridge |
| Brand Name | HP |
| Product Condition | Original |
Warranty
| Additional Warranty Information |
This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship |
Technical Information
| Print Colour | Black |
| Print Technology | Laser |
| Typical Print Yield | 41000 Pages |
| Yield Type | Extra High |
| SKU | CF237Y |
| Barcode # | 889899204214 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 3.7700kg |
| Shipping Width | 0.360m |
| Shipping Height | 0.180m |
| Shipping Length | 0.380m |
| Shipping Cubic | 0.024624000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





