- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP 416A Yellow Original LaserJet Toner Cartridge (W2042A) - Page Yield: 2,100 - Print Technology: Laser - Operating Temp: 10 to 32.5°C - Designed for HP Color LaserJet Pro M454dn (W1Y44A) / M454dw (W1Y45A) / M454nw (W1Y43A) & HP Color LaserJet Pro MFP M479dw (W1A77A) / M479fdn (W1A79A) / M479fdw (W1A80A) / M479fnw (W1A78A)
HP #416A Yellow Toner W2042A
HP COLOR LASERJET PRO M454,HP COLOR LASERJET PRO M479
2,100 pages
Yellow
(W2042A)
Specifications
| Colour | Yellow |
| Printer Compatibility | HP Color LaserJet Pro M454dn, HP Color LaserJet Pro M454dw, HP Color LaserJet Pro M454nw, HP Color LaserJet Pro MFP M479dw, HP Color LaserJet Pro MFP M479fdn, HP Color LaserJet Pro MFP M479fdw, HP Color LaserJet Pro MFP M479fnw |
| Warranty | 12 Months |
| Yield | 2100 |
| SKU | W2042A |
| Barcode # | 192018046443 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.8000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.360m |
| Shipping Cubic | 0.001800000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





