- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(CE400A)
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.20 kg |
General Information
| Product Type | Toner Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CE400A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Packaged Quantity | 1 Pack |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 507A |
| Product Name | 507A (CE400A) Black Original LaserJet Toner Cartridge |
| Brand Name | HP |
| Product Condition | Original |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Technical Information
| Print Colour | Black |
| Print Technology | Laser |
| Typical Print Yield | 5500 Pages |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Country of Origin | Japan |
| Recycled | No |
| Recycled Content | 10% |
| Post-consumer-waste% | 10% |
| Assembly Required | No |
| SKU | CE400A |
| Barcode # | 884962554555 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 1.5350kg |
| Shipping Width | 0.360m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.160m |
| Shipping Cubic | 0.011520000m3 |
Manufacturer Warranty: 3 Months Limited Warranty Manufacturer Contact Info: http://www.hp.com, 13 10 47
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





