Don't pay: $354.21
$343.00
SAVE $11.21 (3%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP 76X High Yield Black Original LaserJet Toner Cartridge (CF276X) - Page Yield: 10,000 - Colour: Black - Designed For HP LaserJet Pro M304A (W1A66A) / M404DN (W1A53A) / M404DW (W1A56A) / M404N (W1A52A) / M428DW (W1A28A) / M428FDN (W1A29A) / M428FDW (W1A30A)
HP #76X Black Toner CF276X
HP LASERJET PRO M404,HP LASERJET PRO M428
10,000 pages
Black
(CF276X)
Miscellaneous
| Compatibility |
HP LaserJet Pro M404dn Printer |
General Information
| Product Type | Toner Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CF276X |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 76X |
| Product Name | 76X Black LaserJet Toner Cartridge (~10,000 pages) |
| Brand Name | HP |
| Product Condition | Original |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Technical Information
| Print Colour | Black |
| Print Technology | Laser |
| Typical Print Yield | 10000 Pages |
| SKU | CF276X |
| Barcode # | 192018046801 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 1.3700kg |
| Shipping Width | 0.230m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.360m |
| Shipping Cubic | 0.008280000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





