- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP #78A Black Toner CE278A - 2,100 pages - Compatible With HP LASERJET PRO M1536, LASERJET PRO P1566, LASERJET PRO P1606, LASERJET PRO M1530
(CE278A)
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Physical Characteristics
| Height | 125 mm |
| Width | 375 mm |
| Depth | 113 mm |
General Information
| Product Type | Toner Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CE278A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Packaged Quantity | 1 / Pack |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 78A |
| Product Name | 78A (CE278A) Black Original LaserJet Toner Cartridge |
| Brand Name | HP |
| Product Condition | Original |
Technical Information
| Print Colour | Black |
| Print Technology | Laser |
| Typical Print Yield | 2100 Pages |
Miscellaneous
| Compatibility |
HP LaserJet Pro Printers:
|
| Recycled | No |
| Recycled Content | 15% |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
| SKU | CE278A |
| Barcode # | 884420588702 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.8500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.370m |
| Shipping Cubic | 0.001850000m3 |
Manufacturer Warranty: 3 Months Limited Warranty Manufacturer Contact Info: http://www.hp.com, 13 10 47
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





