- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(CF280A)
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
General Information
| Product Type | Toner Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CF280A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Packaged Quantity | 1 Pack |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 80A |
| Product Name | 80A (CF280A) Black Original LaserJet Toner Cartridge |
| Brand Name | HP |
| Product Condition | Original |
Technical Information
| Print Colour | Black |
| Print Technology | Laser |
| Typical Print Yield | 2700 Pages |
| Yield Type | Standard |
Miscellaneous
| Compatibility |
HP LaserJet Pro Printers: |
| Device Supported | Printer |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 10% |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
| SKU | CF280A |
| Barcode # | 886111144143 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.9500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.001500000m3 |
Manufacturer Warranty: 3 Months Limited Warranty Manufacturer Contact Info: http://www.hp.com, 13 10 47
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





