- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP #827A Black Toner CF300A
HP COLOR LASERJET M880Z,HP COLOR LASERJET M880Z+,HP COLOR LASERJET M880Z+NFC
29,500 pages
Black
(CF300A)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
General Information
| Product Type | Toner Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CF300A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Packaged Quantity | 1 / Pack |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 827A |
| Product Name | 827A (CF300A) Black Original LaserJet Toner Cartridge |
| Package Type | OEM |
| Brand Name | HP |
| Product Condition | Original |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Technical Information
| Print Colour | Black |
| Print Technology | Laser |
| Typical Print Yield | 29500 Pages |
| Yield Type | Standard |
| SKU | CF300A |
| Barcode # | 887111323910 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 1.3400kg |
| Shipping Width | 0.190m |
| Shipping Height | 0.130m |
| Shipping Length | 0.584m |
| Shipping Cubic | 0.014425000m3 |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





