- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(CF289X)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
General Information
| Product Type | Toner Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CF289X |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Packaged Quantity | 1 Pack |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 89X |
| Product Name | 89X High Yield Black Original LaserJet Toner Cartridge (10,000 pages) |
| Brand Name | HP |
| Product Condition | Original |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Technical Information
| Print Colour | Black |
| Print Technology | Laser |
| Typical Print Yield | 10000 Pages |
| Yield Type | High |
| SKU | CF289X |
| Barcode # | 120025441429 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 1.3500kg |
| Shipping Width | 0.220m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.360m |
| Shipping Cubic | 0.007920000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





