- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(CE390X)
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 3.32 kg |
General Information
| Product Type | Toner Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CE390X |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 90X |
| Product Name | 90X (CE390X) High Yield Black Original LaserJet Toner Cartridge |
| Brand Name | HP |
| Product Condition | Original |
Warranty
| Additional Warranty Information | This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |
Technical Information
| Print Colour | Black |
| Print Technology | Laser |
| Typical Print Yield | 24000 Pages |
Miscellaneous
| Compatibility | HP LaserJet M4555 MFP Series Printers |
| Recycled | No |
| Recycled Content | 10% |
| Post-consumer-waste% | 10% |
| Assembly Required | No |
| SKU | CE390X |
| Barcode # | 884962517765 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 3.3700kg |
| Shipping Width | 0.390m |
| Shipping Height | 0.320m |
| Shipping Length | 0.190m |
| Shipping Cubic | 0.023712000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty Manufacturer Contact Info: http://www.hp.com, 13 10 47
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





