- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(CE254A)
Warranty
| Additional Warranty Information | (parts only) |
| Limited Warranty | 90 Day |
General Information
| Product Type | Waste Toner Bottle |
| Manufacturer Part Number | CE254A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Packaged Quantity | 1 / Pack |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 63A |
| Product Name | Color LaserJet CE254A Toner Collection Unit |
| Brand Name | HP |
Technical Information
| Print Colour | White |
| Print Technology | Laser |
| Typical Print Yield | 36000 Pages |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Recycled | No |
| Recycled Content | 0% |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
| Environmentally Friendly | Yes |
| SKU | CE254A |
| Barcode # | 883585934799 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.3900kg |
| Shipping Width | 0.170m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.296m |
| Shipping Cubic | 0.005032000m3 |
Manufacturer Contact Info: http://www.hp.com, 13 10 47
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





