- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP - External USB 2.0 DVDRW Drive - Compatible with Windows + MAC OS - F2B56AA - 12 Months Limited Warranty
(F2B56AA)
Interfaces/Ports
| Host Interface | USB |
General Information
| Product Type | DVD-Writer |
| Manufacturer Part Number | F2B56AA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | USB External DVDRW Drive |
| Brand Name | HP |
Physical Characteristics
| Drive Type | External |
| Depth | 150.9 mm |
Technical Information
| Platform Supported | PC |
| Optical Media Supported | DVD±R/±RW |
Warranty
| Additional Warranty Information |
1 Year Limited Warranty (Return to HP/Dealer - Standard Bench Repair & Phone-in Assistance) |
| Limited Warranty | 1 Year |
| SKU | F2B56AA |
| Barcode # | 888182028476 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.3200kg |
| Shipping Width | 0.170m |
| Shipping Height | 0.190m |
| Shipping Length | 0.040m |
| Shipping Cubic | 0.000900000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





