Don't pay: $607.00
$526.00
SAVE $81.00 (13%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(28599-999-989)
Earpiece
| Earpiece Design | Over-the-head |
| Earpiece Type | Binaural |
General Information
| Product Type | Headset |
| Manufacturer Website Address | http://www.jabra.com.au |
| Manufacturer | Jabra |
| Product Model | 85 |
| Product Name | Evolve2 85 Headset |
| Product Line | Evolve2 |
| Brand Name | Jabra |
Physical Characteristics
| Colour | Black |
| Form Factor | Supra-aural |
Technical Information
| Sound Mode | Stereo |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| SKU | 28599-999-989 |
| Barcode # | 30706487020487 |
| Brand | JABRA |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.110m |
| Shipping Cubic | 0.003542000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





