Don't pay: $549.00
$496.00
SAVE $53.00 (10%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
- Kensington Universal AC Lock and Charge Station
- Charges up to 12 AC-Powered Devices (Up to 14")
- Padlock Space
- Surge Protector
- Adjustable Slot Dividers
- Built-in Cable Management
- Sturdy Metal Frame
- Portable Design
- 62880
- 12 Months Limited Warranty
(62880)
Power Description
| Power Source | AC Power |
Technical Information
| Application/Usage | Notebook |
| Chromebook | |
| MacBook Air | |
| Tablet | |
| Features | Adjustable Divider |
| Surge Protector | |
| Cable Management | |
| Security Slot | |
| Durable | |
| USB Charging Port | |
| Locking Door | |
| Sturdy | |
| Shape | Rectangular |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 16 kg |
| Length | 34 cm |
| Height | 5.4 cm |
| Width | 44.5 cm |
| Product Material | Metal |
General Information
| Product Type | Charging Cabinet |
| Manufacturer Part Number | 62880 |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com.au |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Charge Back With Locking Door Charging Rack |
| Brand Name | Kensington |
| SKU | 62880 |
| Barcode # | 50085896628809 |
| Brand | KENSINGTON |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.530m |
| Shipping Height | 0.520m |
| Shipping Length | 0.620m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





