- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Crucial
Micron® 7450 PRO 3.84TB NVMe™ M.2 (22110) Non-SED Enterprise SSD | MTFDKBG3T8TFR-1BC1ZABYYR | crucial.com
SKU: MTFDKBG3T8TFR-1BC1ZABYYR
Buy Micron® 7450 PRO 3.84TB NVMe™ M.2 (22110) Non-SED Enterprise SSD MTFDKBG3T8TFR-1BC1ZABYYR.
Product Images
Downloads & Resources
×
(MTFDKBG3T8TFR-1BC1ZABYYR)
Specifications - MTFDKBG3T8TFR-1BC1ZABYYR
| Interface | NVMe (PCIe Gen 4 x4) |
| Sequential Read | 4,400 MB/s |
| Sequential Write | 2,600 MB/s |
| SSD Endurance (TBW) | 7,300TB |
| Warranty | Limited 5-year |
| Form factor | M.2 (22110) |
| SSD series | 7450 PRO |
| Capacity | 3.84TB |
| SKU | MTFDKBG3T8TFR-1BC1ZABYYR |
| Barcode # | 649528924834 |
| Brand | CRUCIAL |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.140m |
Manufacturer Warranty: 5 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





