- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
PWR-ADAPTER-120W-A01
120W 4pin external power adapterÂ
Dimension(H x W x D):Â
34 x 59 x 137 mm (1.34 x 2.32 x 5.39 inch)
Weight:Â 0.45 kg (0.99 lb)
Applied Models: TS-653B(PWR-ADAPTER-120W-A01)
| SKU | PWR-ADAPTER-120W-A01 |
| Barcode # | 4713213511824 |
| Brand | QNAP |
| Shipping Weight | 0.6000kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.180m |
| Shipping Length | 0.220m |
| Shipping Cubic | 0.002376000m3 |
QNAP 120W 4 Pin External Power Adapter
By: Tony on 20 December 2019Bought the QNAP 120W 4 Pin external power adapter to replace a dead Seagate NAS 4 Bay Pro power adapter CAD121020 that suddenly stopped working. the QNAP 120W 4 Pin External Power Adapter works perfectly fine as a replacement and what more saved me from having to urgently order a replacement Internationally as Seagate offered no urgent support whatsoever to get our NAS live. The team at Device Deal were extremely helpful and awesome to deal with , promptly assisting with requirements. Definitely will be back soon to Device Deal to work on adding a further offsite NAS as a back up to our ongoing corporate needs. Kudos to the team at Device Deal !
(5)






