$539.00
Stock Availability
🟢Live
Only 2 left!
Vermont VIC: ✓ In Stock
(Click & Collect Available)
(Click & Collect Available)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
QNAP SP-469U-S-PSU 250W Single PSU for Rackmount NAS - Applied Models: TS-453U-RP, TS-853U-RP, TS-1253U-RP, TS-469U-RP/SP, TS-470U-RP/SP, TVS-871U-RP, VS-4108/4112/4116U-RP PRO+ - Redundant power supply should be equipped with 2 units
Â
QNAP SP-469U-S-PSUÂ 250W single power supply for select rackmount NAS/NVR
Redundant power supply should be equipped with 2 units
Â
Applied Models:
TS-453U-RP, TS-853U-RP, TS-1253U-RP
TS-469U-RP/SP, TS-470U-RP/SP,
VS-4108/4112/4116U-RP PRO+
Â
(SP-469U-S-PSU)
| SKU | SP-469U-S-PSU |
| Barcode # | 4712511124064 |
| Brand | QNAP |
| Shipping Weight | 0.8000kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
- Manufacturer Warranty
- 12 Months Limited Warranty
- Manufacturer Contact Info
- https://www.qnap.com/i/au/
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






