$184.00
Stock Availability
🟢Live
Only 2 left!
Vermont VIC: ✓ In Stock
(Click & Collect Available)
(Click & Collect Available)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Key Features
÷         For the QNAP TS-x51D and TS-x53D
÷         4GB (1 x 4GB) Capacity
÷         2400 MHz Clock Speed
÷         PC4-19200
Designed for the QNAP TS-x51D and TS-x53D NAS Enclosure, the 4GB DDR4 2400 MHz SO-DIMM Memory Module from QNAP is a single RAM module that will let you upgrade the overall memory capacity of the NAS. It features a capacity of 4GB, a clock speed of 2400 MHz (PC4-19200), and 260-pin SO-DIMM form factor.
Applied Models: HS-453DX,TVS-951X, TBS-453DX(RAM-4GDR4A0-SO-2400)
| SKU | RAM-4GDR4A0-SO-2400 |
| Barcode # | 4713213513040 |
| Brand | QNAP |
| Shipping Weight | 0.8000kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






