- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Zebra Wax/Resin Ribbon, 110mmx74m (4.33inx242ft), 3300; Standard, 12mm (0.5in) core - Desktop Printers Get the best performance from your Zebra printer by usingQualityZebra supplies are made by Zebra, for Zebra printers, to the highest standards. Theyare all extensively tested to ensure best print quality and performance before they arebranded and introduced into the range. Tested on the printers they will be used on,in the combinations they will be used in, they are developed specifically for ourusers' requirements.
(J3300BK11007)
Miscellaneous
| Compatibility | Zebra TLP2844 Label Printer |
General Information
| Product Type | Ribbon |
| Manufacturer Part Number | J3300BK11007 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | J3300BK11007 |
| Product Name | J3300BK11007 Wax Resin Ribbon |
| Brand Name | Zebra |
Technical Information
| Print Colour | Black |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Ribbon Length | 74 m |
| Ribbon Width | 110 mm |
| SKU | J3300BK11007 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.0800kg |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





