$146.11
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
AC/DC, DC/DC Power Modules
The hot-swappable AC/DC and DC/DC PSU modules are compatible with the EdgeRouter Infinity and UFiber OLT. The second module can be used as a backup to the primary PSU.

Power Options

The UFiber OLT includes an AC/DC power module. You have the option to add a second AC/DC power module or use a DC/DC power module for DC power.

The EdgeRouter Infinity includes two AC/DC power modules. You have the option to substitute in a DC/DC power module.
(RPS-AC-100W)
Input Voltage: 100-240VAC
Output Power: 100W
Operating Temperature: -10 - +40 °C
Operating Humidity: 90 % Noncondensing
| SKU | RPS-AC-100W |
| Barcode # | 810354029080 |
| Brand | Ubiquiti |
| Shipping Weight | 0.7300kg |
| Shipping Width | 0.139m |
| Shipping Height | 0.051m |
| Shipping Length | 0.253m |
| Shipping Cubic | 0.001794000m3 |
Manufacturer Warranty : 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






