Don't pay: $153.00
$19.00
SAVE $134.00 (88%)
Stock Availability
🟢Live
Only 2 left!
Vermont VIC: ✓ In Stock
(Click & Collect Available)
(Click & Collect Available)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

With the additional expansion microphones, the CP860 is the ideal conference phone for medium to large size conference room that need extended coverage at the far ends of a conference table.
The expansion microphones extend the range of the CP860 by an additional 10 feet respectively.
(CPE80)
| • | Optima HD voice, full duplex technology | |
| • | 10-feet (3-meters) 60°H voice pickup | |
| • | Capacitive mute touchpad with bicolor LED | |
| • | Echo cancellation | |
| • | For use with Yealink CP860 | |
| Microphone features | |
| • | Optima HD voice |
| • | full duplex technology |
| • | Muting the microphones with touchpad |
| • | Bi-color LED |
| • | 10-feet (3-meters) 60°H voice pickup |
| Physical features | |
| • | 1xRJ9(4P4C) port for connecting to CP860 |
| • | Dimension(W*D*H): 104mm*117mm*22mm |
| • | Operating humidity: 10~95% |
| • | Storage temperature: -10~50°C |
| SKU | CPE80 |
| Barcode # | 6938818301078 |
| Brand | YEALINK |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.220m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.220m |
| Shipping Cubic | 0.000500000m3 |
- Manufacturer Warranty
- 1 Year Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
More From This Category
DAHUA 4MP 25X TIOC STARLIGHT AUTO-TRACKING PTZ NETWORK CAMERA - SD6C3432XB-HNR-AGQ-PV
$799.00 $2,094.00
On
Sale
Sale
Yealink BH72 lite teams and UC Certified Bluetooth Wireless Stereo Headset ( Gray - USB-A )
$129.00 $249.00
On
Sale
Sale






