- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR203A)
Technical Information
| Application/Usage | Networking |
| Features | Cable Management |
General Information
| Product Type | Rack Frame |
| Manufacturer Part Number | AR203A |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | NetShelter 4 Post Open Frame Rack 44U Square Holes |
| Product Line | NetShelter |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 40.41 kg |
| Form Factor | Floor Standing |
| Rack Width | 482.60 mm |
| Rack Height | 44U |
| Height | 2130 mm |
| Width | 600 mm |
| Depth | 747 mm |
| Static/Stationary Weight Capacity | 909.09 kg |
| Product Color | Black |
| SKU | AR203A |
| Barcode # | 731304260233 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 46.3600kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






