- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Canon CART309 Black Toner
CANON LASER SHOT LBP3500
12,000 pages
Black
(CART309)
Miscellaneous
| Compatibility | Canon Laser Shot LBP-3500 Printer |
General Information
| Product Type | Toner Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CART309 |
| Manufacturer Website Address | http://www.canon.com.au |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Product Model | CART309 |
| Product Name | CART309 Toner Cartridge |
| Brand Name | Canon |
| Product Condition | Original |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 3.10 kg |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Technical Information
| Print Colour | Black |
| Print Technology | Laser |
| SKU | CART309 |
| Barcode # | 4960999329055 |
| Brand | CANON |
| Shipping Weight | 3.1000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.330m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.033000000m3 |
Manufacturer Warranty: 3 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





