- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Canon CART316 Magenta Toner
CANON LASER SHOT LBP5050N
1,500 pages
Magenta
(CART316M)
Miscellaneous
| Compatibility | Canon Laser Shot LBP-5050N Printer |
General Information
| Product Type | Toner Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CART316M |
| Manufacturer Website Address | http://www.canon.com.au |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Product Model | CART316M |
| Product Name | CART316M Toner Cartridge |
| Brand Name | Canon |
| Product Condition | Original |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 800 g |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Technical Information
| Print Colour | Magenta |
| Print Technology | Laser |
| SKU | CART316M |
| Barcode # | 4960999610900 |
| Brand | CANON |
| Shipping Weight | 0.7800kg |
| Shipping Width | 0.360m |
| Shipping Height | 0.110m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.003960000m3 |
Manufacturer Warranty: 3 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





