- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Canon CART308 Black Toner
CANON LASER SHOT LBP3300,CANON LASER SHOT LBP3360
2,500 pages
Black
(CART308)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
General Information
| Product Type | Toner Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CART308 |
| Manufacturer Website Address | http://www.canon.com.au |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Product Model | CART308 |
| Product Name | CART308 Toner Cartridge |
| Brand Name | Canon |
| Product Condition | Original |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.05 kg |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Technical Information
| Print Colour | Black |
| Print Technology | Laser |
| SKU | CART308 |
| Barcode # | 4960999325415 |
| Brand | CANON |
| Shipping Weight | 1.0350kg |
| Shipping Width | 0.390m |
| Shipping Height | 0.170m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.007956000m3 |
Manufacturer Warranty: 3 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





