- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
D-Link 140W Redundant Power Supply
DPS-500A
Network - Accessories
Features
The DPS-200A, DPS-500A and DPS-500DC are modular redundant power supplies which can be installed as independent power supply units or placed inside a DPS-800 Rack-mount chassis. The chasses are designed for mounting in a standard 19-inch equipment rack. Multiple power supplies can be placed inside a chassis, from which they can connect to the switches mounted in the same rack.
Technical Details
| Warranty | Lifetime |
|---|
Resources
High resolution Image
Links and Download
(DPS-500A)
Technical Details
| Warranty | Lifetime |
|---|
| SKU | DPS-500A |
| Barcode # | 790069409707 |
| Brand | D-LINK |
| Shipping Weight | 2.6500kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.110m |
| Shipping Length | 0.440m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.








