Don't pay: $549.00
$406.00
SAVE $143.00 (26%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

- HP E24mv G4 23.8" Full HD 5ms Ergonomic IPS Monitor with built-in Webcam
- Panel Size: 23.8"
- Panel Type: IPS
- Resolution: FHD 1920x1080
- Aspect Ratio: 16:9
- Refresh Rate: 60Hz
- Response Time: 5ms GtG
- Brightness: 250 nits
- Contrast Ratio: 1000:1
- Colours: NTSC 72% / RGB 4:4:4
- Speakers: 2x 2W
- I/O: 4x USB-A 3.1 Gen1, DisplayPort 1.2, HDMI 1.4, VGA, 3.5mm Headphone
- Ergonomics: Tilt, Height, Swivel, Pivot
- VESA: 100x100mm
- Webcam: 5MP
(169L0AA)
Specifications
| 3D Support | |
| Accessories | DisplayPort™ cable; HDMI cable; USB Type-A to B cable; Doc-kit; AC power cord |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Box Weight | 10.4 kg |
| Brightness | 250 nits |
| Built-in Speaker | Yes, 2x 2W in-built speakers |
| Colour | Black, Silver stand |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Dimensions with stand | 53.94 x 21.6 x 53.07 cm |
| Input Connector | 1 VGA; 1 HDMI 1.4; 1 DisplayPort™ 1.2; 4 USB-A 3.1 Gen 1 |
| Panel Size | 60.45 cm (23.8") |
| Panel Type | IPS |
| Power Supply | 100 - 240 VAC 50/60 Hz |
| Resolution | FHD (1920 x 1080 @ 60 Hz) |
| Response Time | 5ms GtG (with overdrive) |
| Stands | Included |
| Viewing Angle | 178° |
| Wall Mounting | VESA 100 mm x 100 mm |
| Warranty | 1 year (1/1/0) limited warranty includes 1 year of parts and labor. No on-site repair. Terms and conditions vary by country. Certain restrictions and exclusions apply. |
| Weight | 6.5 kg |
| SKU | 169L0AA |
| Barcode # | 195122021788 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 6.0000kg |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





