- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

KENSINGTON LOCKING BRACKET FOR 13.5" SURFACE BOOK WITH MICROSAVER 2.0 LOCK Designed for 13.5" Surface Book to provide professional-level security and superior performance Non-Invasive Locking Technology attaches to the bottom of the screen for an easy-to-use security solution that requires no device modifications, preserving the hardware warranty and aesthetics of your Surface Book Steel-Reinforced Security Bar provides strong anti-theft protection. Provides industry-leading security MicroSaver® 2.0 Keyed Laptop Lock has been verified and tested for industry-leading standards in torque/pull, foreign implements, lock lifecycle, corrosion, key strength and other environmental conditions. 5mm Keying System with Hidden Pin™ Technology offers patented anti-pick solution, accommodates today's thinnest devices, and is part of Kensington’s robust key management solutions that include Master Keyed (K64822M) and Supervisor Keyed (K64822S) options to help IT managers minimize the number of keys required to secure devices in mixed technology environments. Register & Retrieve™ program offers free and secure cloud-based key management andand replacement. Device Compatibility Surface Book 1, Surface Book 2, Surface Book 3
(64821)
| Compatibility | Microsoft Surface Book 13.5" Notebook |
| Product Type | Security Bracket |
| Manufacturer Part Number | 64821 |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com.au |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Locking Bracket For Surface Book 13.5" With Microsaver 2.0 Keyed Lock |
| Brand Name | Kensington |
| Product Material | Steel |
| Device Supported | Notebook |
| Features | Anti-theft |
| Easy to Use |
| SKU | 64821 |
| Barcode # | 85896648215 |
| Brand | KENSINGTON |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





