- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Kyocera PF-5110 250 Sheet Paper Feeder
Compatible Products
KYOCERA M5526CDW,KYOCERA M5526CDN,KYOCERA M5521CDW,KYOCERA M5521CDN,KYOCERA P5026CDW,KYOCERA P5026CDN,KYOCERA P5021CDW,KYOCERA P5021CDN,KYOCERA PA2100CX,KYOCERA PA2100CWX,KYOCERA MA2100CFX,KYOCERA MA2100CWFX,KYOCERA M5526CDNA,KYOCERA M5526CDWA,KYOCERA MA2101CFX,KYOCERA MA2101CWFX,KYOCERA PA2101CX,KYOCERA PA2101CWX,KYOCERA PA2600CX,KYOCERA PA2600CWX,KYOCERA MA2600CWFX,KYOCERA MA2600CWX,KYOCERA MA2600CFX
Looking to boost your printer’s capacity and reduce the strain of having to manually add extra paper throughout the working day? Then the PF-5110 250 sheet paper feeder (1203R60UN0) could be the perfect solution. Ideal for large offices with a significant demand upon printing, the additional input support can take the headache out of printing large documents and reports.
Compatible with ECOSYS M5521, ECOSYS M5526, ECOSYS P5021, ECOSYS P5026 printers, the PF-5110 250 sheet paper feeder (1203R60UN0) can be quickly and efficiently affixed to your machine. Instantly increasing your printer’s capacity, the tray has been devised to make your life simpler, so you can spend more time creating, and less time manually processing document handling tasks.
If your printer is starting to struggle with the increasing document handling demands of the office, it is not necessarily the time to sound the death knell for the machine. Adding extra trays and feeders can massively increase the capacity and capability of the machine – ensuring the printer’s longevity and value is increased.
(1203R60UN0)
| Compatibility |
|
| Media Size | A5 - 147.32 mm x 210.82 mm |
| Custom | |
| B6 - 124.46 mm x 175.26 mm | |
| Legal - 215.90 mm x 355.60 mm | |
| Letter - 215.90 mm x 279.40 mm | |
| A4 - 210.82 mm x 297.18 mm | |
| B5 - 175.26 mm x 248.92 mm | |
| A6 - 104.14 mm x 147.32 mm | |
| Media Type | Plain Paper |
| Total Media Capacity | 250 |
| Height | 147 mm |
| Width | 410 mm |
| Depth | 447.5 mm |
| Product Type | Sheet Feeder |
| Manufacturer Part Number | 1203R60UN0 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kyocera.com.sg |
| Manufacturer | Kyocera Corporation |
| Product Model | PF-5110 |
| Product Name | Paper Feeder |
| Brand Name | Kyocera |
| SKU | 1203R60UN0 |
| Barcode # | 632983036693 |
| Brand | KYOCERA |
| Shipping Weight | 5.7100kg |
| Shipping Width | 0.545m |
| Shipping Height | 0.245m |
| Shipping Length | 0.495m |
| Shipping Cubic | 0.066095000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






