Don't pay: $39.00
$37.00
SAVE $2.00 (5%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(4X41C12469)
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
Miscellaneous
| Application/Usage | Notebook |
| Accessories |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 480 g |
| Product Color | Black |
| Product Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Polyester | |
| Polyethylene Terephthalate (PET) |
General Information
| Product Type | Carrying Case |
| Manufacturer Part Number | 4X41C12469 |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Name | ThinkPad Essential 16-inch Topload (Eco) |
| Product Line | Essential |
| Brand Name | Lenovo |
Product Information
| Accessibility | Top Loading |
| Carrying Options | Luggage Strap |
| Shoulder Strap | |
| Number of Pockets | 2 |
| Number of Compartments | 2 |
| Maximum Screen Size Supported | 40.6 cm (16") |
| Closure Type | Zipper |
| Laptop Compartment | Yes |
| SKU | 4X41C12469 |
| Barcode # | 195477802698 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 0.4800kg |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





