- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

STM Myth Carrying Case (Briefcase) for 38.1 cm (15") to 40.6 cm (16") Apple Notebook, MacBook Pro - Black - Water Resistant, Moisture Resistant - Thermoplastic Polyurethane (TPU), Fabric, Polyester Body - Handle, Shoulder Strap - 290.1 mm Height x 389.9 mm Width x 59.9 mm Depth - 8 L Volume Capacity a fabled performer, equally adept over the shoulder or hand carried a scan-tatsic trip to the future: go ahead, try on this product Experience our gear in an incredible, never-before-seen way. Integrated Augmented Reality technology including interactive 3D graphics, animations and video immerses you in an experience that goes far beyond typical 2D on-screen experiences. additional features AirPod pocket offers quick, easy access to your wireless headphones Dedicated place to keep ear buds safely stowed, corralled, and untangled TPU coated webbing handles with rivets ensures durability Water repellent C6DWR coating applied to fabric Air channel back panel system promotes air flow, keeps you cool and comfortable Reverse coil zippers protect teeth, keep moisture and grunge out Internal fleece lined sunglasses pocket
(STM-117-185P-05)
| Product Type | Carrying Case |
| Manufacturer Part Number | STM-117-185P-05 |
| Manufacturer Website Address | http://www.stmbags.com.au |
| Manufacturer | STM Bags, LLC |
| Product Name | Myth Laptop Brief |
| Product Line | Myth |
| Brand Name | STM Goods |
| Material Details |
Fleece Lining |
| Weight (Approximate) | 848.2 g |
| Durability | Moisture Resistant |
| Water Resistant | |
| Height | 290.1 mm |
| Width | 389.9 mm |
| Depth | 59.9 mm |
| Product Color | Black |
| Product Material | Polyester |
| Thermoplastic Polyurethane (TPU) | |
| Fabric |
| Carrying Options | Handle |
| Shoulder Strap | |
| Style | Briefcase |
| Minimum Screen Size Supported | 38.1 cm (15") |
| Maximum Screen Size Supported | 40.6 cm (16") |
| Closure Type | Zipper |
| Volume Capacity | 8 L |
| Application/Usage | Notebook |
| Earbud | |
| Headphone | |
| Sunglasses | |
| AirPods | |
| MacBook Pro | |
| Compatibility | Apple - MacBook Pro, AirPods |
| Brand Compatibility | Apple |
| SKU | STM-117-185P-05 |
| Barcode # | 742186993560 |
| Brand | STM |
| Shipping Weight | 0.7000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





