- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Targus 13 - 14' Intellect Topload Laptop Case - Black Carry your laptop safely and with ease with the Targus 13 – 14' Intellect Topload Laptop Case. With a sleek black design and durable construction this laptop case is perfect for students or anybody who needs their laptop whilst out and about. Key Features Suitable for laptops with screen sizes up to 14.1'. Toploading, padded laptop compartment and an accessory pocket with a zip on the front side for your charger, cables and accessories. Removable shoulder strap and carry handles for versatility and ease of use. Made with durable polyester. *Laptop not included.
The Intellect Topload Laptop case offers great value and protection in top loading lightweight case with a padded laptop compartment and a handy front pocket for storing your accessories.
anz ANZ
- Works With
14.1" Laptops
- Color
Black
- Style
Topload / Briefcase
- Protection Level
Good
- Weight
0.41 kg
- Dimensions
37.5 x 7.6 x 33 cm (L x W x H)
- Laptop Compartment
34.3 x 3.3 x 24.13 cm (L x W x H)
- Warranty
Limited Lifetime Warranty
- UPC
092636315924
(TBT265AU)
| SKU | TBT265AU |
| Barcode # | 92636315924 |
| Brand | TARGUS |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.400m |
| Shipping Cubic | 0.002000000m3 |
72
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





