- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

STM Myth Carrying Case (Briefcase) for 33 cm (13") Apple Notebook - Black - Water Resistant, Moisture Resistant - Thermoplastic Polyurethane (TPU), Fabric, Polyester Body - Handle, Shoulder Strap - 270 mm Height x 370.1 mm Width x 59.9 mm Depth - 7 L Volume Capacity a fabled performer, equally adept over the shoulder or hand carried a scan-tatsic trip to the future: go ahead, try on this product Experience our gear in an incredible, never-before-seen way. Integrated Augmented Reality technology including interactive 3D graphics, animations and video immerses you in an experience that goes far beyond typical 2D on-screen experiences.
(STM-117-185M-05)
| Limited Warranty | 3 Year |
| Carrying Options | Shoulder Strap |
| Handle | |
| Style | Briefcase |
| Maximum Screen Size Supported | 33 cm (13") |
| Closure Type | Zipper |
| Volume Capacity | 7 L |
| Material Details |
Fleece Lining |
| Weight (Approximate) | 698.5 g |
| Durability | Moisture Resistant |
| Water Resistant | |
| Height | 270 mm |
| Width | 370.1 mm |
| Depth | 59.9 mm |
| Product Color | Black |
| Product Material | Polyester |
| Thermoplastic Polyurethane (TPU) | |
| Fabric |
| Product Type | Carrying Case |
| Manufacturer Part Number | STM-117-185M-05 |
| Manufacturer Website Address | http://www.stmbags.com.au |
| Manufacturer | STM Bags, LLC |
| Product Name | Myth Laptop Brief |
| Product Line | Myth |
| Brand Name | STM Goods |
| Application/Usage | Earbud |
| Sunglasses | |
| Notebook | |
| Gear | |
| AirPods | |
| Compatibility | Apple - AirPods |
| Brand Compatibility | Apple |
| SKU | STM-117-185M-05 |
| Barcode # | 742186993553 |
| Brand | STM |
| Shipping Weight | 0.7000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





