Don't pay: $139.00
$132.00
SAVE $7.00 (5%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech R800 Wireless Presenter - 30m Range Green Laser Pointer (910-001358)
(910-001358)
Battery Information
| Battery Size Supported | AAA |
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB |
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Pointing Device
| Movement Detection | Laser |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Pointing Device Wireless Operating Distance | 30 m |
General Information
| Product Type | Presentation Pointer |
| Manufacturer Part Number | 910-001358 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | R800 |
| Product Name | R800 Professional Presenter |
| Brand Name | Logitech |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Package Contents |
|
| System Requirements |
Operating Systems: |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 70.9 g |
| Height | 38.1 mm |
| Width | 134.1 mm |
| Depth | 27.9 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | 910-001358 |
| Barcode # | 97855063144 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.1200kg |
Manufacturer Warranty: 3 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





