Don't pay: $217.00
$198.00
SAVE $19.00 (9%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech Spotlight Wireless Presentation Remote - Gold - Connection Type: Bluetooth and 2.4GHz wireless connection - Wireless range: 30m - Battery: Rechargeable Lithium Polymer, 85mAh - Sensor: 3D accelerometer and Gyroscope - 910-004864 - 12 Months Limited Warranty
(910-004864)
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB Type C |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Device Supported | Computer |
General Information
| Product Type | Presentation Pointer |
| Manufacturer Part Number | 910-004864 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Name | Presentation Pointer |
| Brand Name | Logitech |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 49.2 g |
| Height | 131.3 mm |
| Width | 28.1 mm |
| Depth | 12.1 mm |
| Product Color | Gold |
Pointing Device
| Movement Detection | Gyroscopic |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/Radio Frequency |
| Number of Total Buttons | 3 |
| Scroller Type | Touch Scroll |
| SKU | 910-004864 |
| Barcode # | 097855127785 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.1900kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.000480000m3 |
- Manufacturer Warranty
- 12 Months Limited Warranty
- Manufacturer Contact Info
- http://www.logitech.com
1800 025 544
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





